Dwa oblicza Korony Kielce

0

Korona Kielce wciąż pozostaje z dorobkiem jednego zwycięstwa na własnym stadionie.

W rozegranym meczu z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza przegrała 0:1 (0:1) a bramkę na wagę trzech punktów zdobył: Dariusz Jarecki w 19 minucie.

Pierwsza połowa meczu została zdominowana przez Termalikę, która miała przewagę, bardzo dobrze sobie radziła z prowadzeniem gry i zasłużenie wygrywała. W drugiej połowie meczu zawodnicy Korony doszli do głosu. Mieli mnóstwo sytuacji bramkowych i oddali wiele strzałów na bramkę.  Niestety wszystkie strzały obronił bramkarz Termaliki.

W tym sezonie drużyna Korony będąc gospodarzem prezentuje się fatalnie. Nie ma konsekwencji w grze i determinacji, którą prezentuje na wyjazdach.  Efektem tego są cztery porażki, dwa remisy i tylko jedno zwycięstwo w pierwszym meczu na inaugurację sezonu z Jagiellonią Białystok.

Sytuacja wręcz odwrotna jest, kiedy Korona rozgrywa mecze na wyjazdach. Gra zawodników jest konsekwentna,  z dużym zaangażowaniem i determinacją. Przynosi to też efekty w postaci dobrych wyników tj. cztery zwycięstwa, trzy remisy i ani jednej porażki.

W następnej kolejce Korona rozegra mecz z Górnikiem Zabrze i mamy nadzieję, że podtrzyma dobra passę na wyjazdach.