Nagroda za wskazanie sprawców wandalizmu w Ćmińsku

0

W nocy z 4 na 5 czerwca w Ćmińsku przy Źródełku wandale zdemolowali ogrodzenie jednej z posesji. Poszkodowana poszukuję świadków i osób, które mają informację na temat sprawców. Za informację, które pozwolą ich zidentyfikować jest gotowa wypłacić nagrodę. Nie pozwólmy aby chuligani dewastowali naszą własność bo taka krzywda może dotknąć każdego z nas.

Poniżej zamieszczamy list mieszkanki Ćmińska, której w bestialski sposób zniszczono ogrodzenie posesji:

Postanowiłam napisać do Was właśnie w związku z wandalizmem, który niestety szerzy się na terenie naszej gminy. Zaczyna się można powiedzieć niewinnie: urwana deska w płocie czy rozwalona skrzynka na listy. Machasz ręką, bo szkoda czasu, bo przecież z tym i tak nic nie można zrobić. Tak było też w moim przypadku. Kiedy kilka lat temu postawiono piękną wiatę przy źródełku, wysprzątano teren myślałam,że będzie to fajne miejsce spacerów dla mieszkańców i turystów. Wydaje się oczywiste, że troszczymy się o takie miejsca, bo mają przecież służyć nam wszystkim. Niestety bardzo szybko okazuje się, że niektórzy mają inne zdanie na ten temat. Pojawiły się pierwsze malunki, wyżłobione nożem napisy, śmieci walające się wokół kosza, roztrzaskane butelki. Nocne libacje podczas, których raczono się zapewne nie tylko alkoholem , wrzaski i wandalizm. Niektórzy nie byli nawet pełnoletni, za to czuli się zupełnie bezkarni. Mieszkańcy zgłaszali problemy policji, ale dodatkowe patrole, które udało się wywalczyć, niestety szybko się skończyły. Pozostało jednak poczucie bezkarności garstki wandali i chuliganów, którzy uważają, że mogą wszystko. Na zdjęciach, które przedstawiam  widać jak wygląda moje ogrodzenie po tym jak ktoś uznał, że mu wolno, od tak dla zabawy zniszczyć moją własność, na którą ciężko pracowałam. Przekonany o swej bezkarności, bo przecież nikt mu nic nie zrobi. Piszę, aby uświadomić wszystkim, że to zaczyna się od śmieci wyrzuconych obok kosza, pomalowanego przystanku a brak naszej reakcji sprawia, że rośnie ich poczucie bezkarności. Dziś to jest moje ogrodzenie, ale jutro może to spotkać każdego. Piszę wreszcie, bo jestem przekonana, że są osoby, które znają nazwiska sprawców, bo nie chce pozwolić, aby znów byli bezkarni.

Z poważaniem
Renata Wójcik

Wszelkie osoby zainteresowane pomocą w ustaleniu sprawców wandalizmu prosimy o kontakt z redakcją pod nr telefonu: 601-146-245 bądź emailowo: kontakt@mojamg.pl

Uzyskane informacje zostaną przekazane dla osoby poszkodowanej. Gwarantujemy anonimowość.

/gabi/

Udostępnij.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.